Vyhľadávanie


Kontakt

O cenu mažoretiek TAKTIK Sobotište

E-mail: mazoretkysobotiste@gmail.com

2015

6. ročník súťaže 

25. apríl 2015

 

V krásnu slnečnú sobotu 25. apríla 2015 sme zorganizovali 6. ročník medzinárodnej Súťaže O cenu Mažoretiek TAKTIK Sobotište. Privítali sme súťažiacich z 20 súborov zo slovenských a českých miest a obcí, konkrétne z Bratislavy, Dulova, Galanty, Hlohovca, Kysuckého Nového Mesta, Lozorna, Malaciek, Modry, Petrova, Proseníc, Považskej Bystrice, zo Senice, Staškova, Šlapanova, z Tekovských Lužian, Vyškova, zo Záhorskej Vsi a Zálesia. Sme radi, že mnohé súbory sa zúčastňujú našej súťaže pravidelne každý rok, ale veľmi sa tešíme aj novým súťažiacim.

Súťažilo sa v piatich vekových kategóriách - deti, kadetky, juniorky, seniorky, rodičovské tímy, a v 3 disciplínach - baton, pom-pom a mix. Tento rok sa začínalo netradične veľkými formáciami, poobede pokračovali malé formácie v poradí miniformácie, duo/trio, sólo. Výkony súťažiacich boli výborné, choreografie prepracované, kostýmy krásne zdobené...porota mala ťažkú úlohu. Víťazi boli ocenení medailami a diplomami, skupiny navyše pohármi a najlepšie malé formácie malými darčekmi. Pre všetkých súťažiacich sme pripravili pamätnú trofej za účasť, šampanské, sladkosti a pozornosť od sponzora, vedúce a trénerky si odniesli obaly na CD a zrkadielka. Snažili sme sa, aby nikto neodchádzal naprázdno. 

A ako sme uspeli my? Všetky naše veľké formácie sa ocitli na stupňoch víťazov. Kadetky obsadili s paličkovou choreografiou 2. miesto, seniorky 1. miesto a juniorky s mixom 1. miesto. V malých formáciách sa nám darilo menej. Striebro si odnieslo len trio kadetiek a bronz miniformácia našich nových detičiek. Ostatné formácie tiež podali pekné výkony, ale v silnej konkurencii sa im nepodarilo dostať do prvej trojky. My, vedúce, sme na všetky dievčatá hrdé bez ohľadu na umiestnenie. Oceňujeme ich snahu, zmysel pre spoluprácu a vzájomnú podporu. 

Ďakujeme všetkým vedúcim, trénerkám, mažoretkám a divákom, ktorí vytvorili tú pravú súťažnú atmosféru. Ďalej ďakujeme porote, že strávila s nami tento náročný súťažný deň a dokázala ohodnotiť vyše 180 súťažných choreografií. Táto akcia sa vydarila aj vďaka všetkým, ktorí priložili ruku k dielu - vedeniu súboru, rodinám a priateľom našich mažoretiek, pani učiteľkám zo ZŠ Sobotište a ostatným. Ďakujeme sponzorom - finančný dar poskytli: Únia žien v Sobotišti, p. P. Černek, jr. - LUX Sobotište, rodina Habová, p. Ľ. Kadlečíková, občerstvenie zabezpečili: Reštaurácia Matulúv dvúr, Pizzeria Sobotište, COOP Jednota Senica, p. P. Jelínková, p. G. Krčková, p. Z. Zimová, reklamné predmety zaistili: OcÚ Sobotište, rod. Krčková, p. Kadlečíková, p. Trubirohová, DDK Slovakia s r.o.; ŽŠ Sobotište.

Všetko prebehlo podľa plánu, bez časového sklzu a prestojov. My ako organizátori sme spokojní. Venovali sme prípravám nespočetné množstvo hodín, preto nás veľmi potešili kladné reakcie od vedúcich niektorých zúčastnených súborov. Sme radi, že sa vám u nás páčilo. Snáď sa stretneme v podobnej zostave aj o rok, v krásnom prostredí Panskej záhrady v dedinke Sobotište, zaliatej teplými lúčmi jarného slnka.

 

 

Prihlásené súbory

 

Časový harmonogram

 

Porota

 

Štartovná listina

 

Výsledky